Happy St Patty's Day!!!

Know your stall numbers, penned horses, hook-ups before

coming to pay your fees!!

 

McCOOK NE - FRIDAY MARCH 17 - 11AM SLACK
STEER WRESTLING (26)   (30) TEAM ROPING & 40/40 TR (8)  CONT'D
1. COLLIN CHYTKA, BROKEN BOW NE   7. TRAVIS WARREN/TW WILSON
2. KRIS RASMUSSEN, AMHERST NE   8. CJ PANKONIN/CODY MERRITT
3. RYAN COX, NORTH PLATTE NE   9. RANDY MORLAN/SCOTT MORLAN
4. THOMAS KESSLER, STAFFORD KS - NTO   10. WILL ARINGTON/MONTE SNIDER
5. TYLER MURRAY, WHEATON KE   11. KYLE DAILEY/ALAN JONES
6. CORD HESSELTINE, THEDFORD NE   12. GUNNER WALKER/TODD PINNEO
7. JD DRAPER, OAKLEY KS   13. REECE WEBER/TUCKER WHITE
8. TREVOR COX, SCOTT CITY KS   14. BLAKE MACY/BUCK RICHARDS
9. TY LANGE, MONTROSE CO   15. BODIE SAUVAGE/TAYLOR DAVIS
10. TREVOR HAAKE, GRAND ISLAND NE - MED   16. TYLER BROCKAN/CODY WARE
11. CYLER DOWLING, NEWELL SD   17. RHETT O'CONNOR/RILEY WEEHLER
12. TOM LITTELL, ELM CREEK NE   18. ANDY MILLER/CHANDLER COMFORT
13. SAWYER STRAND, SIOUX FALLS SD   19. BRANDON SELLERS/RYAN COX
BREAKAWAY (31)   20. MARSHAL PETERSON/WYATT KILLION
1. JAMIE MOLESWORTH, BURWELL NE   21. PATRICK CHESTER/LANE KENNEDY
2. BELLA SAUVAGE, SELDEN KS   22. KEVIN KESSLER/WAIDE JEWELL
3. TORIE OPELA, STAPLETON NE   23. SCOTT SMITH/TONY O'NEAL
4. CATI STANKO, GORDON NE   24. MATT REZAC/ZEKE HALL
5. SYDNEY DEXTER, VALENTINE NE   25. KALIB HINKLE/CONNOR STEPHENS
6. KASSIE WEINLAND, SHARON SPRINGS KS   MIXED TEAM ROPING  (14)
7. SCOUT HEBBERT, MULLEN NE   1. CHANDA SCHNOOR/TODD PINNEO
8. MAURA CHRISTEN, ELWOOD NE   2. BELLA SAUVAGE/GUNNER WALKER
9. JENNIFER DALY, PAXTON NE   3. TINA GODFREY/SCOTT MORLAN
10. SHELBY HINKLE, WALLACE NE   4. JENNIFER DALY/CJ PANKONIN
11. DAYNA STRAND, AMELIA NE   5. RILEY RICH/JON HERL
12. MORGAN KESSLER, CALLAWAY NE   6. MORGAN KESSLER/WAIDE JEWELL
13. JAMIE FRISCH, NORTON KS   7. JAMIE MOLESWORTH/TAYLOR DAVIS
14. KESHA DEGROFF, BROKEN BOW NE   8. ANDY MILLER/JAMIE FRISCH
15 SHANIA MACOMBER, ARTHUR NE   9. KASSIE WEINLAND/CONNOR STEPHENS
16. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW NE   10. CATI STANKO/TUCKER WHITE
17. JAN BROWN, NORTH PLATTE NE   11. CRAIG DEGROFF/KERRI DEGROFF
18. CHARLIE OPELA, STAPLETON NE   12. SCOTT SMITH/NANCY SMITH
19. RILEY RICH, PONCA NE   13. GINALEE TIERNEY/MATT KASNER
TIE DOWN ROPING (16)   14. SHELBY HINKLE/CODY MERRITT
1. LOGAN MACOMBER, ARTHUR NE   BARREL RACING (23) NO RAKES
2. MARSHAL PETERSON, ASHLAND NE   1. DEB CHRISTY, NORTON KS
3. PATRICK MARTIN, CALLAWAY NE   2. SANDY HICKEY, COMSTOCK NE - VET REL
4. JD DRAPER, OAKLEY KS   3. SHANIA MACOMBER, ARTHUR NE
(30) TEAM ROPING & 40/40 TR (8)   4. ALLISON GLUNT, BOOKER TX
1. COLETON VALENTINE/RILEY PARSONS   5. KAREN DAILEY, TRYON NE
2. SPENCER JOBMAN/WILL FRERICHS   6. KERRI DEGROFF, BROKEN BOW NE
3. LEVI TYAN/MATT KASNER   7. CHERYL WALLACE, BROKEN BOW NE
4. DUSTIN HARRIS/GRALYN ELKINS   8. CHANDA SCHNOOR, CHAMBERS NE
5. JAMIE WILDEMAN/JON HERL   9. DIANE AXMANN, LOUP CITY NE
6. BLAINE FINNEY/TAD SHEETS   10. JENNA ROLLAND, NORCATUR KS
    11. DUSTI PERCIVAL, BEAVER CITY NE

 

McCOOK NE #1 -  FRIDAY MARCH 17 - 7PM PERF
BAREBACKS (4)   SADDLE BRONCS (8) CONT'D
1. TYLER FERGUSON, DEER TRAIL CO   4. TRISTON EKLUND, VALENTINE NE
2. TYREL RIEKER, LEXINGTON NE   5. KALEB FRITZ, CREIGHTON NE
3. ROWDY MOON, SARGENT NE   6. GATLIN MOUL, OGALLALA NE
4. TANNER RUPPRECHT, GUIDE ROCK NE   7. ZACH HUERTA, NORTH PLATTE NE
STEER WRESTLING (26)   8. CODY TUPPER, ST ONGE SD
1. TRAVIS KESTER, CLEARWATER NE   (30) TEAM ROPING & 40/40 TR (8)
2. RICHARD COATS, HASTINGS NE   1. JUSTEN NOKES/BEN ROBINSON
3. MIKE STEPHEN, SPRINGVIEW NE   2. NICK BECKER/TOBY MENTZER
4. DAN BARNER, HERSHEY NE   3. AUSTIN CRIST/TYRELL REYNOLDS
5. JUSTEN NOKES, JUNIATA NE   4. JOHN REED/RALPH BERRY
6. GRANT HELLER, SYLVAN GROVE KS   5. JUSTIN CRIST/BRIAN CRIST
7. BEN ROBINSON, HASTINGS NE   6. LUCAS PHILLIPS/CHASE GIBBS
8. GABE TAYLOR, VALENTINE NE   7. JASON SCHNOOR/BRETT KNIEVEL
9. TAYLOR DAVIS, ERICSON NE   8. JOHN OPELA/QUINCY OPELA
10. CHAD VANCAMPEN, McCOOK NE   9. GARRETT NOKES/MATT WILKEN
11. JEFF RICHARDSON, KEARNEY NE   10. GENE JETT/TOM PETERSON
12. WILL KREHBIEL, McPHERSON KS   11. GAYLON ROBINSON/BURTON JAMES
13. DRU MELVIN, HEBRON NE   12. WYATT WILLIAMS/CHANCE WILLIAMS
BREAKAWAY (31)   13. KYLE WINSLOW/CHRIS SHERMAN
1. ROBBIE STEARNS, FREEDOM OK   BARREL RACING (22) NO RAKES
2. KORI HALL, ROLLA KS   1. JESSICA WYKERT, GRANT NE
3. CHANDA SCHNOOR, CHAMBERS NE   2. DORI HOLLENBECK, WINNER SD
4. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS   3. JAMIE MOLESWORTH, BURWELL NE
5. ALEX CHRISTEN, ELWOOD NE   4. CAROL SCHEETZ, YUMA CO
6. LORI TIERNEY, BROKEN BOW NE   5. LORIE DIODOSIO, FOWLER CO
7. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS   6. ROSE ANN EWAN, SPARKS NE
8. KERRI DEGROFF, BROKEN BOW NE   7. LORIE CLINE, HILDRETH NE
9. AMANDA LYMBER, BROKEN BOW NE   8. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS
10. LACY HOLEMAN, CARPENTER WY   9. ROBBIE STEARNS, FREEDOM OK
11. ASHLEY SHERMAN, COLBY KS   10. MARY CAMERON, GREELEY NE
12. MAKENZIE WILSON, ARTHUR NE   11. KYLIE KINDERKNECHT, ALMENA KS
TIE DOWN ROPING (16)   12. FELICIA PATRICK, PAXTON NE
1. CODY RIEKER, LEXINGTON NE   BULL RIDING (11)
2. KYLE WINSLOW, PLAINS KS   1. DANIEL WILLET, PARKS KS
3. GARRETT NOKES, McCOOK NE   2. MASON WARD, NORTH PLATTE NE
4. RILEY WEEHLER, MALOY IA   3. CASEY HARDY,
5. CHIP WILSON, ARTHUR NE   4. TREY ENGEL, CLARKS NE
6. JAMES SWEZEY, DONIPHAN NE - NTO   5. GARRETT HEINERT, PAPILLION NE
7. NICK BECKER, GARDEN CITY KS   6. WYATT SMITH, BROKEN BOW NE
8. LEVI FISHER, HERSHEY NE   7. HUNTER BAKER, CATTARAUGUS NY
9. TRAVIS LYMBER, BROKEN BOW NE   8. ETHAN SIMON, WICHITA KS
10. TYREL RIEKER, LEXINGTON NE   9. JESSE BARBER, DODGE CITY KS
11. TANNER STEC, BASSETT NE   10. DALTON PFALSTER, BURWELL NE
12. LUCAS PHILLIPS, SELDEN NE   11. SAM ELLIOTT, PRINEVILLE OR
SADDLE BRONCS (8)    
1. SHANE WEBER, BURWELL NE    
2. WYATT KUNKEE, LEXINGTON NE    
3. ZANE SMITH, BROKEN BOW NE