PLAINVILLE KS -1ST PERFORMANCE - FRIDAY JUNE 11 - 8PM CTRL
BAREBACKS (2)   (23) TEAM ROPING & 40/40 TR (14)
1. BRAYDEN ROBERSON, MIAMI TX   1. BILLY PETERS/KOLT HAYES
STEER WRESTLING (10)   2. REID FLOWER/TYLER HITCHCOCK
1. DAN BARNER, HERSHEY NE   3. LEVI TYAN/CHRIS SHERMAN
2. CHAD VANCAMPEN, McCOOK NE   4. CODY HOWARD/KYLE HASH
3. AUSTIN HAWKINS, SHARON SPRINGS KS   5. TANNER SAMUELSON/GARRETT KRUEGER
4. JEFF RICHARDSON, KEARNEY NE   6. TUCKER McCLAIN/ISAAC PRESTON
5. DRU MELVIN, HEBRON NE   7. DUSTIN NOTHERN/JOHN BEAM
6. RYAN SWAYZE, FREEDOM OK   8. SCOTT SHEETS/PAT MARTIN
7. TREVOR HAAKE, GRAND ISLAND NE   9. RAY HOLZMEISTER/WADE TAYLOR
8. BEN ROBINSON, COLBY KS   10. LEVI O'KEEFFE/CODY HANSEN
TIE DOWN ROPING (10)   11. NICK BECKER/TOBY MENTZER
1. NICK BECKER, GARDEN CITY KS   BARREL RACING (34)
2. WYLIE CURRENT, SUTHERLAND NE   1. VICTORIA ROBISON, NORTON KS
3. KELSEY GARRISON, CANYON TX   2. KAYCEE MILLER, REXFORD KS
4. KYLE BELEW, LA JUNTA CO   3. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW NE
5. ZANE ARNOLD, HUTCHINSON KS   4. KAYLA BELL, HILL CITY KS
6. JORY PARKS, SHARON SPRINGS KS   5. JORDAN HAGEDORN, WEST POINT NE
7. LUCAS PHILLIPS, SELDEN KS   6. HANNAH MAY, VIOLA KS
8. SKYLAR HOWELL, TRIBUNE KS   7. DEB CHRISTY, NORTON KS
BREAKAWAY ROPING (21)   8. KAMI MILLER, REXFORD KS
1. JAMIE FRISCH, NORTON KS   9. ELLIE KRAVIG, LAMAR CO
2. JESSICA THOMPSON, GLADE KS   10. LEANN RIDLEY, LAS ANIMAS CO
3. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW NE   11. RACHAEL COX, ABBYVILLE KS
4. RACHAEL COX, ABBYVILLE KS   12. LINDSEY O'KEEFFE, TORRINGTON WY
5. DARA BELEW, LA JUNTA CO   BULL RIDING (6)
6. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS   1. CLINT SPRADLIN, COLORADO CITY CO
7. ASHLEY SHERMAN, COLBY KS   2. KYLE ZEIGLER, ATWOOD KS
SADDLE BRONCS (4)   3. TUCKER TURNER, HOLCOMB KS
1. BRAYDEN ROBERSON, MIAMI TX   4. RICHARD SCHLEICHER, STOCKTON KS
2. TANNER HAYES, ELKHART KS    
3. KYLE HASH, WOODWARD OK    
RANCH BRONC RIDING  (6)    
1. RIGGEN HERBERT, SCOTT CITY KS    
2. CODY LEGGETT, LOGAN KS    
3. COY LEGGETT, LOGAN KS    
4. REBEL BOOTH, SCOTT CITY KS    

 

PLAINVILLE KS - SLACK AFTER 1ST PERF - FRIDAY JUNE 10
BREAKAWAY ROPING (21)   BARREL RACING (34)
1. TINA GODFREY, LAS ANIMAS CO   1. TIFFANY BYRD, BEELER KS
2. KINZIE ALEXANDER, LOGAN KS   2. KAITLYN DINGES, NESS CITY KS
3. JORI STEELE, COLBY KS   3. STEPHANIE PILGER, WINONA KS
4. JESSIE JONES, GOODWELL OK   4. DANIELLE FOOS, NESS CITY KS
5. HAGEN BRUNSON, GARDEN CITY KS   5. BLAIR WEBB, OSBORNE KS
6. JACKIE JONES, GOODWELL OK   6. KRISSIE MAY, GARDEN PLAIN KS
(23) TEAM ROPING & 40/40 TR (14)   7. ROCHELLE MILLER, SCOTT CITY KS
1. RANDY MORLAN/SCOTT MORLAN   8. JACKIE JONES, GOODWELL OK
2. JACK HUNTER/SCOTTT VANDERHAMM   9. SHELBY NICHOLS, INMAN KS
3. JOHN REED/RALPH BERRY   10. AUDRA KOOP, SCOTT CITY KS
4. COLTON LOWRY/TYLER ESSLINGER    
5. DARREN RIDLEY/KEVIN MORLAN    
6. KINZIE ALEXANDER/DAVID ALEXANDER    
7. LAYNE LAGASSE/MITCH MURRAY    
8. BRIAN DUNNING/JESSE JOLLY    
9. TY NICKELL/KOLTON HARTING    
10. JORDAN STEELE/BEN ROBINSON    
11. JAKE PANCOST/CHASE BOEKHAUS    
12. JUSTIN CRIST/BRIAN CRIST    
13. JAMIE WILDEMAN/JON HERL    
14. LUCAS PHILLIPS/TYRELL REYNOLDS    

 

PLAINVILLE KS - 2ND PERFORMANCE - SATURDAY JUNE 11 - 8PM CTRL
BAREBACKS (2) (23) TEAM ROPING & 40/40 TR (14)
1. JAY OLSON, ST FRANCIS KS 1. JENNA HAMPTON/MONTE HAMPTON
STEER WRESTLING (10) 2. COLT HUMBARD/WILL GAILLARD
1. DEREK VOLKER, FRANKLIN NE 3. PATRICK CHESTER/LANE KENNEDY
2. WILL CARPENTER, GOODWELL OK 4. GAYLON ROBINSON/BURTON JAMES
TIE DOWN ROPING (10) 5. KEVIN KESSLER/CHANDLER COMFORT
1. JAMES SWEZEY, DONIPHAN NE 6. GENE JETT/TOM PETERSON
2. JEFF KAUK, ALMA NE 7. RYAN DAY/JARRETT HARMON
BREAKAWAY ROPING (21) 8. JERED HUNTER/TRAVIS GOAD
1. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS 9. BLAKE MACY/BRUCE BOHNEN
2. TANYA GOAD, REYDON OK 10. MARVIN MUELLER/KAMRON HUBBARD
3. MORGAN KESSLER, CALLAWAY NE 11. JASON DIERKS/TC DAWSON
4. BODELLE MUELLER, SUTHERLAND NE 12. BRIAN PADILLA/MIKE WEIR
5. JENNA HAMPTON, DODGE CITY KS BARREL RACING (34)
6. MICAH SAMPLES, ABBYVILLE KS 1. DANI ROUSE, GALVA KS
7. NICOLE SEDERSTROM, GOODLAND KS 2. JENNA ROLLAND, NORTON KS
8. JADE INLOW, COLBY KS 3. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS
SADDLE BRONCS (4) 4. JESSI DON MILLIMAN, HOXIE KS
1. RJ ELLIS, NORTON KS 5. AMANDA HOWARD, ARAPAHOE CO
RANCH BRONC RIDING (6) 6. BECKY LARSON, SHARON SPRINGS KS
1. WESTON PRICE, OAKLEY KS 7. TONI SHAW, ALMA KS
2. LANE KENNEDY, ORLEANS NE 8. ANGIE HOSS, LAKIN KS
  9. MICAH SAMPLES, ABBYVILLE KS
  10. BELLA SAUVAGE, SYLVAN KS
  11. TANYA OWENS, ADAMS NE
  12. NICOLE SEDERSTROM, GOODLAND KS
  BULL RIDING (6)
  1. CALVIN WEBSTER, ALMA NE
  2. DEREK BRUMITT, PLAINVILLE KS