PARK KS - SLACK - SATURDAY MAY 28 - 9AM CTRL
STEER WRESTLING (10)   (16) TEAM ROPING & 40/40 TR (15)
1. GRANT HELLER, SYLVAN GROVE KS   1. SHELBY HINKLE/GARRETT NOKES
2. TED SOUKUP, GRAND ISLAND NE    2. TYLER BROCKMAN/JARRETT HARMAN
3. AUSTIN HAWKINS, SHARON SPINGS KS   3. CODY HOWARD/KYLE HASH
4. BRADY HAGEMAN, JUNIATA NE   4. BLAKE MACY/CHRISTIAN ARTERBURN
5. CHAD VanCAMPEN, McCOOK NE   5. LEVI TYAN/CHRIS SHERMAN
6. BEN ROBINSON, COLBY KS    6. KEVIN KESSLER/KURT HALL
7. JUSTEN NOKES, JUNIATA NE    7. DARREN RIDLEY/KEVIN MORLAN
TIE DOWN ROPING (6)   8. KALIB HINKLE/CONNOR STEPHENS
1. PATRICK MARTIN, CALLAWAY NE    9. JAMIE WILDEMAN/JON HERL
2. CHIP WILSON, ARTHUR NE    10. JASON DIERKS/TC DAWSON
3. GARRETT NOKES, McCOOK NE   11. RANDY MORLAN/SCOTT MORLAN
4. CODY RIEKER, LEXINGTON NE    12. JUSTIN CRIST/BRIAN CRIST
BREAKAWAY ROPING (14)   13. JUSTEN NOKES/TRAVIS GOAD
1. TINA GODFREY, LAS ANIMAS CO   14. LARZ ELLIOT/MICHAEL HENDRICKS
2. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW   15. ANDY MILLER/BEN ROBINSON
3. MEGAN HENDRICKS, LAKIN KS   16. NICK BECKER/TOBY MENTZER
4. CARRIE COATS, JUNIATA KS   17. RAY HOLZMEISTER/WADE TAYLOR
5. ASHLEY SHERMAN, COLBY KS   18. GINALEE TIERNEY/ROGER MERRITT
6. KINZIE ALEXANDER, LOGAN KS   19. KINZIE ALEXANDER/DAVID ALEXANDER
7. MAKENZIE WILSON, ARTHUR NE   20. JOHN REED/RALPH BERRY
8. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS   21. EMILY McDONALD/ROBERT MINIUM
9. ASHLEY NOKES, JUNIATA NE   22. COLE SHERWOOD/STEVE SHERWOOD
10. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS   23. JARED McCABE/TREVOR CHANDLER
11. SHELBY HINKLE, WALLACE NE   BARREL RACING (18)
    1. LeANN RIDLEY, LAS ANIMAS CO 
    2. KAYLA BELL, HILL CITY KS
    3. JENNA ROLLAND, NORTON KS
    4. CARLA JENSEN, DANNEBROG NE 
    5. KASEY ETBAUER, GOODWELL OK 
    6. HOLLY BISHOP, ARNOLD NE
    7. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS

 

PARK KS - RODEO 2 - SATURDAY MAY 28 - 7:30PM CTRL
BAREBACKS (3)   (16) TEAM ROPING & 40/40 TR (15)
1. BUDDY BRITAIN, HALSTEAD KS   1. LUCAS PHILLIPS/TYRELL REYNOLDS
2. CHANDLER LADNER, MANHATTAN KS   2. SETH CLIFFORD/CHRIS JOHNSON
3. CHRISTOPHER RUSH, OSKALOOSA KS   3. GUNNAR STAPLETON/KINGSTON CHANG
STEER WRESTLING (10)   4. GAYLON ROBINSON/BURTON JAMES
1. CODY DEVERS, PERRYTON TX   5. RICHARD HOMM/PAT MARTIN
2. KRIS RASMUSSEN, RIVERDALE NE   6. CODY KINDERKNECHT/BRANDON KERNS
3. TYLER MURRAY, WHEATON KS   7. TANNER SAMUELSON/LARAMIE BOYLE
TIE DOWN ROPING (6)   8. BRIAN PADILLA/MIKE WEIR
1. SKYLAR HOWELL, TRIBUNE KS   BARREL RACING (18)
2. LUCAS PHILLIPS, SELDEN KS   1. DANIELLE FOOS, NESS CITY KS
BREAKAWAY ROPING (14)   2. MELISSA WARD, SUPERIOR NE 
1. JESSICA THOMPSON, GLADE KS   3. MORGAN SHEPARD, GARDEN CITY KS
2. LORI TIERNEY, BROKEN BOW NE   4. DUSTY PERCIVAL, BEAVER CITY NE
3. JADE INLOW, COLBY KS   5. KAITLYN DINGES, NESS CITY KS
SADDLE BRONCS  (2)   6. DEB COX, MULLEN NE 
1. RJ ELLIS, NORTON KS   7. CHRISTY HEFLEY, STONINGTON CO
2. CODY HAMM, MINNEAPOLIS KS   8. JESSI DON MILLIMAN, HOXI KS
RANCH BRONC RIDING (3)   9. TIFFANY BYRD, BEELER KS
1. CODY KINDERKNECHT, PARK KS   10. JUNE HOLEMAN, ARCADIA NE
2. CODY LEGGETT, BRADY NE   11. CONNIE HILL, QUINTER KS
3. WESTON PRICE, OAKLEY KS   BULL RIDING (4)
    1. CLAYTON COLBORN, WICHITA KS
    2. CALVIN WEBSTER, ALMA NE 
    3. SCOTT SAMUELSON, QUINTER KS
    4. JOSH SMITH, CLAY CENTER KS