PARK KS - RODEO 1 - FRIDAY MAY 27 - 7:30PM CTRL
BAREBACKS (NONE)    (13) TEAM ROPING & 40/40 TR (14)
    1. TYLER BROCKMAN/JARRETT HARMAN
STEER WRESTLING (8)   2. TYLER SAMUELSON/LARAMIE BOYLE
1. BRADY HAGEMAN, JUNIATA NE   3. JUSTEN NOKES/TRAVIS GOAD
2. CHAD VANCAMPEN, McCOOK NE   4. BLAKE MACY/CHRISTIAN ARTERBURN
3. JUSTEN NOKES, JUNIATA NE   5. GINALEE TIERNEY/ROGER MERRITT
4. TED SOUKUP, GRAND ISLAND NE   6. KALIB HINKLE/CONNOR STEPHENS
5. CODY DEVERS, PERRYTON TX   7. LEVI TYAN/CHRIS SHERMAN
TIE DOWN ROPING (7)   8. NICK BECKER/TOBY MENTZER
1. LUCAS PHILLIPS, SELDEN KS    9. RAY HOLZMEISTER/WADE TAYLOR
2. PATRICK MARTIN, CALLAWAY NE   10. TIM TUNINK/MIKE DIODOSIO
3. CHIP WILSON, ARTHUR NE   11. RICHARD HOMM/PAT MARTIN
4. CODY RIEKER, LEXINGTON NE   12. SETH CLIFFORD/CHRIS JOHNSON
5. SKYLAR HOWELL, TRIBUNE KS   BARREL RACING (23)
6. JORY PARKS, SHARON SPRINGS KS   1. DOLLY DIODOSIO, FOWLER CO
7. TATE TEAGUE, LAMAR CO   2. CONNIE HILL, QUINTER KS
BREAKAWAY ROPING (14)   3. KAITLYN DINGES, NESS CITY KS
1. MAKENZIE WILSON, ARTHUR NE    4. MORGAN SHEPARD, GARDEN CITY KS
2. SHELBY HINKLE, WALLACE NE   5. CARLA JENSEN, DANNEBROG NE 
3. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS   6. KAYLA BELL, HILL CITY KS
4. CARRIE COATS, JUNIATA NE   7. JESSI DON MILLIMAN, HOXIE KS
5. ASHLEY SHERMAN, COLBY KS   8. SHAY SPITZ, LAMAR CO
6. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW NE   9. LORIE DIODOSIO, FOWLER CO
7. ASHLEY NOKES, JUNIATA NE    10. DANIELLE FOOS, NESS CITY KS
8. LORI TIERNEY, BROKEN BOW NE   11. TAMI HOCH, GREAT BEND KS
9. SHAY SPITZ, LAMAR CO   BULL RIDING (9)
10. JESSICA THOMPSON, GLADE KS   1. KYLE ZEIGLER, ATWOOD KS
SADDLE BRONCS (NONE)   2. CLAYTON APPLEHAUNS, COLBY KS
    3. DAVID MAINUS, COLBY KS
RANCH BRONCS (4)   4. COLTER WHITE, TYRONE OK
1. CODY KINDERKNECHT, PARK KS   5. DUSTY RODRIGUEZ, LEOTI KS
2. CODY LEGGETT, BRADY NE   6. SCOTT SAMUELSON, QUINTER KS
3. RIGGEN HERBERT, SCOTT CITY KS   7. BRANDON MILAM, TONGANOXIE KS
4. REBEL BOOTH, SCOTT CITY KS    8. ETHAN SAFFER, OSKALOOSA KS
    9. SAM COFFIN, TONGANOXIE KS

 

PARK KS - SLACK AFTER PERF - FRIDAY MAY 27
STEER WRESTLING (8) BARREL RACING (23)
1. AUSTIN HAWKINS, SHARON SPRINGS KS 1. TAMMY PETERSON, CIMARRON KS
2. GRANT HELLER, SYLVAN GROVE KS 2. LEANN RIDLEY, LAS ANIMAS CO
3. BEN ROBINSON, COLBY KS 3. KASEY ETBAUER, GOODWELL OK
BREAKAWAY ROPING (14) 4. DUSTY PERCIVAL, BEAVER CITY NE
1. JADE INLOW, COLBY KS 5. CASSIE WASKO, CULBERTSON NE
2. TINA GODFREY, LAS AMIMAS CO 6. CHRISTY HEFLEY, STONINGTON CO 
3. KINZIE ALEXANDER, LOGAN KS 7. JENNA ROLLAND, NORTEN KS
4. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS 8. BECKY LARSON, SHARON SPRINGS KS
(13) TEAM ROPING & 40/40 TR (14) 9. HOLLY BISHOP, ARNOLD NE
1. GENE JETT/TOM PETERSON 10. CAMRON PETERSON, CIMARRON KS
2. JAMIE WILDEMAN/JON HERL 11. MELISSA WARD, SUPERIOR NE 
3. EMILY McDONALD/ROBERT MINIUM 12. ASHLYN MOEDER, OAKLEY KS
4. DARREN RIDLEY/KEVIN MORLAN  
5. KEVIN KESSLER/KURT HALL  
6. ANDY MILLER/BEN ROBINSON   
7. GARY COLLINS/TAD SHEETS  
8. COLE SHERWOOD/STEVE SHERWOOD  
9. RANDY MORLAN/SCOTT MORLAN  
10. LUCAS PHILLIPS/TYRELL REYNOLDS  
11. JARED McCABE/TREVOR CHANDLER  
12. JUSTIN CRIST/BRIAN CRIST  
13. BRIAN PADILLA/MIKE WEIR  
14. KINZIE ALEXANDER/DAVID ALEXANDER  
15. JOHN REED/RALPH BERRY